Rukavice na UMT
BU1 rukavice, Nezařazené

Rukavice na umělých površích

Dennodenně nám chodí dotazy, které z našich modelů jsou nejlepší na umělku nebo jiné nepřírodní povrchy. Pokud tedy rukavice na umělých površích používáte nebo používat budete, měli byste vědět pár věcí, které třeba nejsou tak všeobecně známe. A o nich si dneska něco málo povíme…

Všeho moc škodí

Připravte se na to, že rukavice na umělém povrchu dostávají opravdu hodně zabrat. Právě proto jejich používání na jiných hřištích, než je to s přírodní trávou nemůžeme doporučit, rukavice na takový obrovský nápor nejsou stavěny, avšak nebudeme lhát, spousta hráčů, včetně profíků, je na umělkách používá. Jak ale na to, aby nevypadaly za pár tréninků jako po třetí odehrané sezóně? Odpověď je jednoduchá – starejte se.

Guma, písek? Všechno pryč!

Nejdůležitějším aspektem péče o rukavice používané na umělých površích je okamžité opláchnutí a manuální odstranění velkých nečistot po výkonu. To znamená, že veškeré zrnka gumy, písku, prach z palubovky v hale, kamínky z betonu, budou muset z latexu pryč.
Následně by se rukavice měly umýt stejným způsobem, jako tomu je po běžném užití.
V neposlední řadě je jejich odpočinek. Rukavice nechte uschnout hřbetem dolů, aby latex měl možnost si odpočinout a nabrat novou sílu.

Je třeba vytříbená technika

Jednou z nejdůležitějších věcí je dávat opravdu velký pozor při rychlých pohybech. Zvedačky, pády, vybíhání, skákání pod nohy, všechno může při neopatrném zacházení dopadnout třeba i roztrženým latexem skrz naskrz, a to přece nikdo nechce… Proto je potřeba se zvedat takzvaně “přes pěsti“. Co to znamená? Když se například zvedáte z lehu, zkuste se vyzdvihnout pomocí sevřené dlaně, opřete tak o povrch umělé trávy hřbet rukavice, který není tak náchylný na poškození, jako právě měkoučký latex.

Co z toho vyplývá?

Starejte se, starejte se a starejte se. Brankářské rukavice na umělou trávu nejsou a nikdy nebudou, avšak při dobrém zacházení, důležité opatrné technice a kvalitní péči Vaše rukavice zimu určitě přežijí. Nezapomínejte ale, že poškození, která budou způsobena právě neopatrným použitím na umělém povrchu, nemůžeme reklamovat.

Podobné články

2 thoughts on “Rukavice na umělých površích

  1. Rukavice napsal:

    Dobri den potrebovsl by som rukavice S vystuzom kde ich mozem objednat na slovensku

    1. Petr Hlaváček napsal:

      Dobrý den, my rukavice s výztuhami nevyrábíme. Obecně to pokud nemáte nějaké chronické problémy vůbec nedoporučujeme. Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *